Hrabata se vracejí na Beránek! Po roce vynucené nečinnosti se v podmáčené louce Na Beránku opět objevily drobné či větší hromádky pokosené trávy, kterou je nutno odstranit, aby nepřekážela v růstu cenným rostlinám a zbytečně se nerozkládala. Ekocentrum Koniklec zve všechny zájemce o pomoc přírodě na dobrovolnický shrab sena, který se uskuteční první červencový víkend v beráneckém mokřadu.

Kdy přesně se akce koná?
Hrabání proběhne v sobotu 6.7.2024.

Co zájemce čeká a nemine?
Sejdeme se v 9:00 na zastávce Na Beránku, konečná autobusů 150 a 190 (pokud byste však nestíhali, není problém dorazit kdykoli v průběhu prací přímo na místo činu na louce). Poté se přesuneme do nitra mokřadu, kde se pustíme do díla. Hrabání bude probíhat, dokud vás neopustí nadšení, nejdéle však do 15. hodiny odpolední. V průběhu prací bude čas na svačinu.

Čím se pro práci vybavit?
Terénním oblečením a hlavně pevnou obuví, místo činu je hrbolaté a vlhké! Dále jídlem a pitím na celý den, repelentem.. a především dostatkem energie a elánu do díla. Nářadí a ochranné pomůcky vás budou čekat na místě, zajistí je organizátor akce.

Kdo vám podá více informací, pokud byste se potřebovali na cokoli zeptat?
Kontaktní osobou pro akci je Martina Zrostlíková (e-mail martina.zrostlikova@ekocentrumkoniklec.cz). Prosíme, nahlašte svou účast předem, abychom věděli, kolik opatřit pracovních pomůcek a případně mohli dát včas vědět o případném přesunu akce na náhradní termín. Aktuální informace vám budou k dispozici na facebooku a instagramu Ekocentra Koniklec a instagramu PS Koniklec.

Na všechny ochotné pomocníky se těší tým Ekocentra Koniklec!

Akce proběhne s podporou MŽP. Projekt byl rovněž podpořen Nadací Via v programu Fond pro udržitelný život.