OSVĚTOVÉ AKCE
A VOLNÝ ČAS

AKCE PRO VEŘEJNOST
KOKOŘÍNSKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR
komentované vycházky
KRAJSKÁ KONFERENCE EVVO
LESNÍ MYSL
PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR Praha

Ekocentrum Koniklec | Akce a volný čas | Příměstský tábor

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PRAZE

Již 8. rokem budeme pořádat příměstské tábory
EKO-HRANÍ V PRAŽSKÝCH LESÍCH PRO DĚTI 5-12 LET

Celý den v přírodě! Co víc si pro své děti přát?

UVOLNILA SE NÁM MÍSTA!

Pojďte s námi objevovat a poznávat taje lesní přírody!

Během tábora nahlédneme s dětmi formou her do života mravenců, hmyzu, ptáků, ale i větších zvířátek. Vyzkoušíme si badatelské pomůcky, lupy, pinzety a dalekohled. Naučíme se poznávat některé druhy stromů a květin, nebo jak se v přírodě orientovat. Zjistíme, co nám příroda nabízí a jak můžeme užívat její dary. Přírodniny využijeme i ke kreativním hrátkám. Připomeneme si, jak přírodu vnímat všemi smysly, naučíme se, jak každý z nás může přírodu chránit. Ale hlavně nás čeká táborová hra plná zážitků a zábavy, která nás provede až k pátečnímu rozloučení s odměnami na památku.
Podíváme se společně do pěti pražských lesů či lesoparků, například do Modřanské rokle, Kunratického a Klánovického lesa, Divoké Šárky a Modřanských tůní, ale i dalších lokalit dle složení programu. V každém z termínů může být program i místa konání trochu jiné!
Příměstský tábor zahrnuje:

– ucelený pětidenní program 
– vedoucí tábora s dlouholetou zkušeností práce s dětmi a profesionální lektoři ekologické výchovy
– tři až čtyři dospělí ve skupině max. 30 dětí
– denně zajištěny teplé obědy
– páteční rozloučení s odměnami

Program dne:

8:00 | příchod dětí, přivítání, úvod do programu
8:30 – 12:30 | dopolední program
12:30 – 14:00 | oběd, polední klid
14:00 – 17:00 | odpolední program
18:00 | odchod dětí, vyzvedávání rodiči

Každý den bezprostředně po srazu v Ostromečské ulici vezmeme batůžky a nohy na ramena, abychom co nejdříve unikli z ruchu pražských prašných ulic 🙂 MHD se přesuneme do jednoho z pražských lesů či lesoparků, kde společně strávíme celý den v přírodě objevováním, poznáváním, bádáním a hraním. Večer se pak vracíme plni pozitivní energie, příjemně unavení a přiměřeně špinaví.

Ke stažení:
Smluvní podmínky (.pdf)
Posudek lékaře o zdravotní způsobilosti (.pdf)

2 termíny příměstského tábora:
1) 12. 8. – 16. 8. 2024
2) 26. 8. – 30. 8. 2024

Minimální počet pro otevření termínu tábora je 15 dětí. Na tábor je třeba se předem přihlásit, použijte níže zobrazenou přihlášku. Přihlášení dětí mimo věkové rozmezí (výjimky u sourozenců) a dětí, které nemluví česky, prosím konzultujte s koordinátorkou tábora před vyplněním přihlášky! Každého účastníka je nutné přihlásit zvlášť. S osobními údaji uvedenými v přihlášce je zacházeno diskrétně, nejsou poskytovány třetím stranám. Před vyplněním přihlášky si prosím pozorně přečtěte smluvní podmínky.

Cena za 5 dní: 3 800 Kč
Nabízíme slevy
  • pro sourozence sleva 10 % z celkové částky (tedy první dítě 3 800 Kč, druhé, případně třetí dítě platí 3 420 Kč)
  • pro prvních 15 přihlášených dětí (pro oba termíny dohromady) s bydlištěm na MČ Praha 3 zvýhodněná cena 2 900 Kč, pro sourozence 2 600 Kč, pro třetí dítě 1 900 Kč (nutno prokázat bydliště dítěte/dětí – viz smluvní podmínky)
  • pro jedno dítě z rodiny s bydlištěm na MČ Praha 3 pobírající sociální dávky 1 900 Kč (nutno prokázat – viz smluvní podmínky)

Poplatek je třeba uhradit do 2 týdnů od zaslání přihlášky. Přihlašování na jednotlivé termíny uzavíráme nejpozději 14 dní před konáním tábora.

S sebou:
Vhodné oblečení a obuv přiměřené počasí a lesnímu terénu, ve kterém program probíhá.
Batůžek vhodný na turistiku, ideálně s hrudním popruhem, velikosti úměrné věku a postavě dítěte, avšak dostatečně velký, aby se do něj vešlo následující vybavení: žákovská jízdenka nebo lístky MHD, děti do 6 let OP nebo jiný doklad s fotografií a věkem dítěte, náhradní tepláky a ponožky, pláštěnka, svačina, uzavíratelná lahev s pitím, kterou si děti budou během dne doplňovat.
Nedávejte dětem cenné předměty! Vedoucí tábora ani lektoři nenesou hmotnou odpovědnost za cennosti a osobní věci dětí (šperky, elektronika apod.).

První den rodiče při předávání dětí odevzdají: „Prohlášení zákonného zástupce dítěte“ a „Souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely činnosti organizace“, kopie karty zdravotní pojišťovny dítěte, kopie legitimace MHD / lístky MHD /, kopie dětského OP či jiného dokladu s fotografií a věkem dítěte u dětí do 6 let, případně „Pověření k vyzvedávání dítěte“ pro osoby, které budou dítě vyzvedávat, pokud se nejedná o zákonného zástupce uvedeného v přihlášce, anebo „Prohlášení, že dítě může samo domů“. Všechny tyto formuláře zašleme mailem nejpozději týden před konáním tábora.
První den ráno bude zákonnému zástupci předložena vytištěná přihláška vygenerovaná z registračního online formuláře k podpisu.

Rodič / zákonný zástupce má povinnost řádně a pravdivě vyplnit všechny položky přihlášky, uvést všechny zvláštní specifika dítěte (alergie, zdravotní  a stravovací omezení, výchovné problémy apod.). Případně se předem domluvit s organizátory příměstského tábora, zda jsou schopni zvládnout zvláštní potřeby dítěte. Pokud dítě onemocní v průběhu příměstského tábora nebo nebude schopné účastnit se programu z jiných vážných důvodů (předem nekonzultovaná zdravotní, fyzická nebo psychická omezení), může být jeho účast na programu ukončena bez nároku na vrácení poplatku.

Rodič / zákonný zástupce bere na vědomí, že přihlášením na příměstský tábor nám dává souhlas se zpracováním osobních údajů uvedených v přihlášce pro účely činnosti organizace, že volbou vhodného oblečení a obuvi do lesního terénu eliminuje případné zdravotní újmy dítěte a že se dítě může v přírodě ušpinit.

Kontakt na koordinátorku příměstských táborů:
Barbara Doležalová
e-mail: barbara.dolezalova@ekocentrumkoniklec.cz
telefon: + 420 774 497 396
SRAZ JE NOVĚ NA ADRESE OSTROMČESKÁ 448/3
NA PRAZE 3!
Kapacita obou termínů tábora je 30 dětí (při překročení počtu 20, budou děti dopoledne rozděleny dle věku do 2 paralelně fungujících skupin, odpoledne bude program společný). Pokud jsou již všechna místa rezervovaná, můžete se přihlásit jako náhradníci. V případě, že se místo na vámi zvoleném termínu uvolní, budeme vás kontaktovat.

I. termín 12.-16.8.2024

Vedoucí tábora: Bára Doležalová

Celková kapacita pro tento termín je 30 dětí:

Počet volných míst je nyní: 6
PŘIHLÁŠKA
Počet volných NÁHRADNICKÝCH míst: 10
NÁHRADNICKÁ PŘIHLÁŠKA

II. termín 26.8.-30.8.2024

Vedoucí tábora: Bára Doležalová

Celková kapacita pro tento termín je 30 dětí:

Počet volných míst je nyní: 1
PŘIHLÁŠKA
Počet volných NÁHRADNICKÝCH míst: 10
NÁHRADNICKÁ PŘIHLÁŠKA

Jak náš tábor hodnotí samotné děti a jejich rodiče?

Syn byl vždy vyčerpaný, ale nadšený. Ihned po skončení byl rozhodnutý jet příští rok znovu. Pamatuje si dodnes, co se na táboře naučil. V neposlední řadě si vždy pochutnal na obědě.

rodiče

Poprvé se syn účastnil Eko-hraní a i když byl úplně vyřízený (večer), byl strašně šťastný.

rodiče

Tábor je naprosto perfektní. Pohyb venku, poznávání přírody, zkušení vedoucí a to vše v Praze!

rodiče

Syn byl nadšený z pohybu v přírodě, prostě se nenudil celý týden, naopak dostal pořádně zabrat 🙂

rodiče

Děti si odnesly spoustu poznatků a chodily domů spokojené. Akorát byly unavené z každodenního cestování MHD. Já jakožto bioložka jsem byla nadšená vším, co se naučili. Celý koncept se mi moc líbí.

rodiče

Báječný tábor, kde děti objevily krásy pražské přírody, a to zblízka a všemi smysly.

rodiče

Dětem se tábor moc líbil, hned chtěly příští rok znovu. Nám rodičům se líbilo, že děti byly venku, jezdily do přírody a měly zajímavý program, v týmech soutěžily. Všichni vedoucí tábora se k nim podle jejich slov chovali moc pěkně 🙂

rodiče

Je to dobré pojetí příměstského tábora pro pražské děti – parky, voda, příroda…

rodiče

Moc se mi to líbilo!

hodnocení dětí

Líbilo se mi být v přírodě s kamarády, objevovat přírodu.

hodnocení dětí

Tábor se mi líbil: pohyb v přírodě, fajn kamarádi, dobré svačiny, prima vedoucí.

hodnocení dětí

Líbilo se mi být s kamarádkami venku. Obecně hodní vedoucí 🙂

hodnocení dětí

Líbily se mi svačiny v lese a potápění v bazénu.

hodnocení dětí

Držel jsem užovku, viděl jsem splešťuli!

hodnocení dětí

Byli jsme nadšeni celá rodina. Děti se vracely spokojené, unavené a ráno se těšily na další den.

rodiče

Tábor byl pro našeho syna skvělou příležitostí, jak strávit část prázdnin v přírodě a zajímavou formou se o ní něco dozvědět. Rádi si něco podobného zopakujeme.

rodiče

Nám se to moc líbilo. Myslíme, že i Mikimu, první týden byl nadšený (druhý už méně, asi opakováním aktivit). Je skvělé, že děti jsou venku a objevují přírodu. Jsme moc rádi, že u vás byl, i přestože to s ním není jednoduchý.

rodiče

Nejlepší bylo koupání!

hodnocení dětí

Líbilo se mi, že děti byly celý den venku v přírodě, a myslím, že se toho i dost naučily. Od té doby všude sledujeme broučky a lovíme něco ve vodě.

rodiče

Hrozně dobrej a krásnej tábor a tomu táboru bychom chtěli dát 100 hvězdiček. V pátek to bylo v té klubovně moc hezké i přesto, že lilo jak z konve.

Jakub

Výborný nápad, velmi sympatičtí lidé, děti vypadaly moc spokojeně, syn se dozvěděl spoustu zajímavých věcí a tábor ho moc bavil.

rodiče

Měli jsme na táboře naše tři děti ve věku 7, 9 a 11 let. A ačkoliv jsme nečekali, že by děti byly nějak nadšené (zejména pak u té nejstarší), opak byl pravdou. Každý den zaujatě vyprávěly, co všechno chytily a zkoumaly. Znají teď víc zástupců hmyzu než my sami :). Tábor se jim opravdu velmi líbil. A my jsme byli rádi, že se děti mohly před začátkem školy ještě pořádně vylítat.

rodiče

Gordický uzel byl super, bylo to celé super.

Eliška (Na otázku co se nelíbilo, řekla „Nic.“ )

Bylo to super.

rodiče k organizačnímu pojetí tábora

Vše vyhovovalo. Moc děkujeme celému týmu!

rodiče k organizačnímu pojetí tábora

Vše ok, jen sraz docela brzy. Ale zase chápu, že je potřeba vyrazit včas, aby se stihlo dojet na místo aktivity. Vzhledem k tomu, že jsme z Modřan, tak by pro nás možnost vyzvednout dítě po programu jinde než v klubovně byla dost lákavá.

rodiče k organizačnímu pojetí tábora

Vše OK.

rodiče k organizačnímu pojetí tábora

Uvítala bych možnost zapojení i rodičů do programu, protože mně by se takový tábor líbil taky.

rodiče k organizačnímu pojetí tábora

Naprosto vyhovovalo.

rodiče k organizačnímu pojetí tábora

Organizace nám vyhovovala, zejména časné předání dětí na tábor a pozdější vyzvedávání (v 18,00). Umístění na Žižkově není pro nás úplně perfektní, ale na druhou stranu je to poměrně dobře dostupné MHD. Jídlo OK.

rodiče k organizačnímu pojetí tábora

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2023

Leták

PŘÍMĚSTSKÉ TÁBORY 2022

Leták

V 6. ročníku našeho příměstského tábora Eko-hraní v pražských lesích jsme otevřely 4 turnusy a celkem se zúčastnilo 90 dětí. Program byl jako vždy sestaven z aktivit, ve kterých máme více jak 20 let zkušeností. Tato naše činnost je spjata s tvorbou a realizací ekologických výukových programů ověřených jako funkční, u dětí nejoblíbenější a s největším dopadem z hlediska stanovených environmentálních cílů.

Tyto aktivity byly sestaveny do uceleného programu v závislosti na vybraných lokalitách realizace tábora. Děti se na 5 dní staly členy expedice a v rámci programu bádaly v přírodě, zkoumaly drobné živočichy, rostliny, pozorovaly ptáky apod. Vše si zaznamenávaly do „Cestovatelských deníků“ a byly odměňovány motivačními body (samolepkami). Poslední den tábora byl vyhlášen vítěz s největším počtem bodů za dílčí aktivitu v rámci expedice. U každého dítěte byla tedy vyzdvihnuta jeho nejlepší schopnost či znalost.

Navštívili jsme tyto lokality: Divoká Šárka, přírodní park Hostivař – Záběhlice, výlet do Nižboru, přírodní památka Housle v Lysolajích, Ďáblický háj, Chuchelský háj.

Každý den ve všech turnusech jsme po obědě v přírodě měli polední klid, během kterého jsme četli z knížky a následně si děti zapisovaly a kreslily do svých cestovatelských deníčků zážitky a objevy.

Zúčastnilo se mnoho dětí, které s námi absolvovaly tábor již v předchozích letech. Program byl jiný než v předchozích turnusech, ale základní model, dopoledne zaměřené na environmentální výuku, odpoledne pak spíše na pohybové aktivity, byl zachován. V posledním turnusu jsme děti rozdělili na dvě skupiny podle věku. Dopolední environmentálně zaměřený program byl rozdělen a přizpůsoben věku a od společného oběda a zapisování do cestovatelských deníčků měly skupiny již program spojený, zaměřený na pohybové hry. Úměrně množství dětí jsme samozřejmě zajistili i odpovídající počet lektorů, na dopolední program byli s každou skupinou 2 lektoři, na odpolední spojený program pak lektoři tři.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2021

Leták

V 5. ročníku našeho příměstského tábora Eko-hraní v pražských lesích jsme otevřely 3 turnusy a celkem se zúčastnilo 63 dětí. 

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2020

ZPRÁVA O EKO-HRANÍ V PRAŽSKÝCH LESÍCH 2020
Leták

V roce 2020 se konal již 4. ročník našeho příměstského tábora Eko-hraní v pražských lesích. Proběhly celkem 4 turnusy a celkem se zúčastnilo 87 dětí.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2019

Leták

3. ročníku našeho příměstského tábora Eko-hraní v pražských lesích se ve dvou termínech zúčastnilo celkem 50 dětí.

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2018

Zpráva o Eko-hraní v pražských lesích 2018 - 1. termín
Leták

V roce 2018 proběhl 2. ročník našeho příměstského tábora Eko-hraní v pražských lesích. Dvou termínů se zúčastnilo 40 dětí. 

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2017

V roce 2017 úspěšně proběhl první ročník našeho příměstského tábora Eko-hraní v pražských lesích. Dvou termínů se zúčastnilo 20 dětí. 

Zpráva o Eko-hraní v pražských lesích 2017
Leták

Výběr fotografií je níže, další si  můžete prohlédnout na našich facebookových stránkách ZDE (1. termín) a ZDE (2. termín).

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 2017 V HOSTIVICÍCH

V roce 2017 jsme také zorganizovali příměstský tábor Příroda známá i neznámá v Hostivicích,
podrobnosti z tábora si můžete prohlédnout ZDE.

Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from - Youtube
Vimeo
Consent to display content from - Vimeo
Google Maps
Consent to display content from - Google