Všechny, kdo si chtějí prodloužit prázdniny, bychomrádi pozvali v sobotu 15. září na oddechovou louku U Soutoku, kde se bude konat tradiční akce Pražské cyklozvonění. Z několika míst Prahy vyrazí cyklistické pelotony, které budou společně směřovat na soutok Berounky a Vltavy. Tady se bude konat odpolední program pro děti i dospělé. Hlavním organizátorem Pražského cyklozvonění je Praha 12 a do akce se zapojí kromě dalších devíti městských částí i město Praha a Nadace Partnerství. 

Na Soutoku Berounky a Vltavy čeká návštěvníky bohatý program, který potěší celou rodinu. Organizátoři slibují cyklistům, že na místě budou moci bezplatně seřídit svá kola pomocí mobilní cyklodílny nebo najít si trasy pro bezpečnou cestu  do práce či pro víkendový výlet. Stejně jako v uplynulých letech zde bude možnost vyzkoušet si jízdu na městských kolech, skládačkách nebo elektrokolech. Děti si budou moci zajezdit po Vltavě na pramicích nebo vyrobit si malý dárek v některé z výtvarných dílen.
Oddechová louka leží v klidném prostředí modřanských a komořanských tůní na břehu Vltavy, takže v případě pěkného počasí doporučujeme vzít s sebou na Cyklozvonění také plavky. Do areálu oddechové louky U Soutoku je nejlepší přijet na kole, v jejím těsném sousedství totiž prochází jedna z hlavních pražských cyklotras A2, zvaná „Modřanská“. V blízkosti je také vlakové nádraží Praha-Komořany (vzdálenost je cca 300 m).
Akce Pražské cyklozvonění, která se koná v rámci Evropského týdne mobility, představuje Pražanům síť bezpečných cyklotras pro cesty do práce, do školy i na rodinnou vyjížďku. Akci pořádají společně městské části Praha 11, 12, 13, 4, 5, Libuš, Slivenec, Řeporyje, Velká Chuchle a Újezd ve spolupráci s Nadací Partnerství a s hlavním městem Praha.
Informace o dopravě na kole i bez kola, program akce, místa a časy odjezdů cyklistických skupin najdete na adrese www.cyklozvoneni.cz.
Akci podpořila Nadace Partnerství ve spolupráci s Nadací České spořitelny.