Kampaň, v rámci které se občané Prahy dozvídají, jak zjistit, z jakých lesů pochází dřevo, které si ve formě různých výrobků denně kupují, a jak se v těchto lesích hospodaří, již proběhla na patnácti městských částech. Před námi je ještě pět stánků a to na MČ Praha-Suchdol, Praha 7, Praha-Klánovice, Praha-Dolní Počernice a Praha 8.

Stejně jako na předchozích akcích budou i tam kolemjdoucím k dispozici kvalifikovaní pracovníci, kteří zodpoví jejich dotazy k tématu udržitelného hospodaření v lesích. Navíc se budou moci zapojit do dotazníkové akce. Pro děti je připraveno několik her, díky kterým se zábavnou formou seznámí s životem v lese, zpracováním dřeva a dalšími tématy. Ty nejmenší si budou moci vyzkoušet tradiční dřevěnou hračku – houpacího koníka – vyrobenou z českého dřeva z lesů s certifikátem PEFC, kde se hospodaří ohleduplně k přírodě. Tam také „vyrostly“ malé dárky, které si šikovné děti budou moci odnést domů.

V rámci akcí, které již proběhly, bylo osloveno asi 3900 pražanů a 700 z nich se zapojilo do dotazníkové akce, která jistě přinese zajímavé výsledky. Stejně jako tomu bylo u mnoha z minulých akcí, návštěvu těch následujících je možné spojit s nákupem na farmářských trzích. Na děti i dospělé se budou pracovníci Ekocentra Koniklec těšit na těchto akcích:

23.6., čt, 12.00- 18.00, Praha-Suchdol, Brandejsovo náměstí, selský trh

25.6., so, 10.00-18.00, Praha 7 – Letná, u Nár. zemědělského muzea, selské trhy

25.6., so 8.00 – 12.00, Praha 9 – Klánovice, farmářské trhy u Masarykovy ZŠ

1.7., pá, 13.00 – 18.00, Praha – Dolní Počernice, Stará obec  10, farmářské trhy

9.7., so, 8.30 – 15.00, Praha 8, Karlínské náměstí, farmářské trhy