Již popáté pořádá Hlavní město Praha společně s Pražskými službami a.s. a naší organizací informační kampaň k příležitosti Dne Země. Již tradičně bude kampaň zaměřena především na problematiku odpadů, ale nebudou chybět ani jiná aktuální témata. Informační stánek naleznou Pražané každý den na jiné městské části. Mezi 13. dubnem a 10. květnem se jich vystřídá celkem 20.

Na každém stánku bude připraven bohatý program pro děti i dospělé. Zajímavostí je, že pro dospělé jsou určeny nejen informační materiály a poradci připraveni zodpovídat jejich dotazy, ale i některé „hry“, např. simulační hra „spotřebitelské preference“.

Děti všech věkových kategorií si budou moci vyzkoušet své vědomosti či nové informace získat během zábavných her, které pokrývají témata od třídění a recyklace odpadu, přes pejskařské povinnosti až po pražskou přírodu. Jistě je také potěší skutečné „popelářské auto“ či ukázka barevných popelnic.

Novinkou budou aktivity a informační materiály zaměřené na téma udržitelného hospodaření v lesích a lesního ekosystému obecně. Letošní rok je totiž vyhlášen Mezinárodním rokem lesů.

K akci se připojily rovněž kolektivní systémy Asekol, Elektrowin, Ecobat a Ekolamp, jejichž pracovníci budou informovat o zpětném odběru elektroodpadu. Na některé stánky budou občané dokonce moci vysloužilé elektrospotřebiče, baterie apod. přinést.

Plakát