V květnu pro veřejnost pořádáme 2 exkurze s odborným výkladem. Těšit se můžete na půldenní program zaměřený na ptáky a na celodenní výlet do přírodních zahrad. Více informací o programu a jak se na exkurze přihlásit naleznete níže.

Ornitologická exkurze

Nejprve vyrazíme do Hořínského parku pozorovat opeřence. Ornitologická exkurze se bude konat v neděli 8.5.2022. Sejdeme se u mostu Josefa Straky u Hořínského parku již v 8 hodin ráno, abychom ještě chytli ranní pěvce. Pokud máte, vezměte si s sebou dalekohled. Předpokládaná délka exkurze jsou 4 hodiny. Plánujeme pozorovat ptáky v parku, v sadu a když budeme mít čas, tak stihneme i ptáky na vodní ploše Baraba. Průvodce po ptačí říši nám bude dělat Alena Klírová.

Sraz: 8.5.2022 v 8:00, zde: https://mapy.cz/s/fomepuhuku

Exkurze do přírodních zahrad

S druhou exkurzí se vypravíme v neděli 22.5.2022 do ukázkových přírodních zahrad: farma Uchované semínko a zahrada Sedmikrás. Na tuto exkurzi vás doveze autobus, který bude vyrážet z Mělníka.

Exkurze je celodenní, přesný čas a místo srazu bude brzy oznámeno přihlášeným účastníkům.

Zahradami nás spolu s místními průvodci provede permakulturní designérka a lektorka projektu Děti v permakultuře, Adéla Hrubá. Exkurze je limitovaná místy v autobusu, přihlaste se proto co nejdříve, ať na vás zbyde místo.

Přihlášky

Exkurze jsou zdarma, prosíme o přihlášení na tento e-mail: tereza.soukupova@ekocentrumkoniklec.cz

Tyto akce jsou realizovány s finančním přispěním Středočeského kraje.