Ekocentrum Koniklec a Ekoporadny Praha letos společně s pražskými občany oslavili mezinárodní den koupání v řekách. Akce se konala 14.7. 2013 a uspořádala ji místostarostka městské části Praha 12 Eva Tylová. Lidé se sešli na Oddechové loučce u Vltavy, kde je pěkná písečná pláž vhodná pro koupání v řece, ale také k příjemnému nedělnímu odpočinku či pikniku.

Akce měla za úkol posílit pozitivní vztah obyvatel města k řece: s řekou je třeba vycházet, nevhodné jsou například zásahy, při nichž vzniká betonové regulované koryto. Řeka nám to potom vrátí. V tomto smyslu promluvila k občanům paní místostarostka Eva Tylová i pan starosta Petr Prchal.

Mnozí návštěvníci této příležitosti skutečně využili k tomu, aby se ve Vltavě vykoupali. Ale i pro ty, kterým se do řeky nechtělo, byl připraven program.

Na stánku Ekoporaden Praha a Ekocentra Koniklec si děti i dospělí zahráli zajímavou hru a dozvěděli se tak, na co vše je možné použít dešťovou vodu a ušetřit tak vodu pitnou. S poradcem Ekoporadny si také povídali na téma hospodaření s dešťovou vodou a dozvěděli se tak mnoho zajímavostí.
Členové skupiny Zlatá podkova přivedli na akci několik koníků, na kterých se návštěvníci mohli povozit a vstoupit na jejich hřbetě do vody.
Na místo přijela natáčet také televize Barrandov a reportáž byla ten samý den odvysílána v hlavních zprávách.