Modřanské slavnosti pro děti a jejich rodiče se konaly 4. září 2013 ve Veřejném a oddechovém sportovním areálu VOSA v Modřanech v rámci podzimních Modřanských slavností, které pořádá městská část Prahy 12 ve spolupráci s DDM Monet

Program pro děti i dospělé zajišťovaly organizace věnující se sportovním a zájmovým aktivitám dětí a mládeže ve volném čase.

Na podiu jsme mohli vidět a poslechnout si dětská a mládežnická hudební a taneční vystoupení i ukázky různých sportů.

Další část programu probíhala ve stáncích, kde svoji činnost prezentovalo mnoho organizací a nechyběl ani stánek Ekoporaden Praha a Ekocentra Koniklec.

Na našem stánku Ekoporadny Praha mohli lidé využít služeb zkušeného poradce a získat zajímavé informace z rozličných ekologických odvětví. Nejvíce se probírala témata využití dešťové vody, dále možnosti návštěv přírodovědně zajímavých území v Praze.

Pro děti byly připraveny hry. Starší skládaly puzzle, u kterého řešily možnosti šetření vodou. Mladší děti se snažily uhodnout, na jaké domácí práce se dávyužít dešťová voda. Kdo si troufl, mohl zkusit složit kořenovou čistírnu odpadních vod. Za splnění úkolu děti dostaly odměnu. Jednou z odměn byla i maličká popelnice na tříděný odpad. Kdo ji chtěl, musel vědět, jaký odpad do ní patří.

Všem, kteří nás na veletrhu navštívili, děkujeme.