Všem přírodomilům z Prahy a okolí!

Sháníme brigádníky na pravidelný shrab jírovcového listí ve vnitroblocích na Praze 3.

O co jde?

Pravidelně každý rok vyrážíme na podzim hrabat spadené jírovcové listí do vybraných vnitrobloků Prahy 3. Listí hrabeme proto, abychom ochránili jírovce před vlivem klíněnky jírovcové. Díky pravidelnému odstranění a spálení listí dojde k částečnému narušení rozmnožovacího cyklu tohoto drobného motýlka, a tím k eliminaci jeho vysoké početnosti bez nutnosti použití insekticidů.

Odkdy dokdy shrab probíhá?

S prací bychom rádi začali první říjnový týden a pokračovali dle počtu přihlášených brigádníků ve vybraných termínech pracovního týdne do konce října či začátku listopadu. Pracuje se obvykle od 8 do 15 hodin, (v případě nutnosti je možná individuální domluva, pokud brigádník potřebuje výjimečně přijít později nebo naopak skončit dříve).

Práce je závislá na hezkém nebo alespoň přijatelném počasí, takže pokud prší, brigáda v daný den odpadá. Taktéž není nutnost vzít všechny termíny, stačí i pár dní, důležité pro nás ale je, aby se každého „hrabacího dne“ účastnili minimálně 3 lidé.

Kolik za shrab nabízíme?

Práce je ohodnocena 130 Kč/hod.

Jak shrab probíhá?

V našem ekocentrum se sejdeme vždy v 8 hodin ráno, kde si brigádníci převezmou hrábě, pytle na listí, rukavice, mapku s vyznačenými vnitrobloky a tabulku, do níž zapisují, které adresy daný den navštívili a kolik pytlů shrabali. Samotný shrab není fyzicky náročný, obtížnější může být spíše následný přenos naplněných pytlů k popelnicím či před dům, pakliže je listí zrovna mokré. V jednotlivých vnitroblocích je potřeba ještě vždy vyfotit plochu před a po shrabu.

Mám o brigádu vážný zájem, koho mohu zkontaktovat?

Víte, že o brigádu máte opravdu vážný zájem a můžete práci věnovat alespoň 2 až 3 dny v průběhu pracovního týdne? Pak se obraťte na naši koordinátorku projektu Pavlu Zábojníkovou, konkrétně na email pavla.zabojnikova@ekocentrumkoniklec.cz. Nepožadujeme nic speciálního, pouze to, abyste vždy dorazili na smluvený termín shrabu a měli dobrý pocit z toho, že pomáháte chránit pražské jírovce.

Ve zprávě, prosím, uveďte všechny dny, které můžete v průběhu října a v první půlce listopadu shrabu věnovat (mějte také, prosím, na paměti, že práce probíhá pouze v pracovní týden, o víkendech nikoliv; pokud studujete, není problém domluvit se například na dřívější odchod kvůli výuce).

Zajímá vás problematika klíněnky jírovcové více?

Navštivte náš web https://www.klinenka.cz.

Projekt je finančně podporován MČ Praha 3, která zajišťuje také speciální pytle na listí a jejich odvoz.