Konec jara a léto bývá v podmáčené louce Na Beránku obdobím rušné činnosti. V porostu pobíhají lidé s hráběmi v rukou a pilně odstraňují pokosenou trávu, aby se v mokřadu zbytečně nerozkládala a nesytila půdu nadbytkem živin – překrmování totiž mnoha mokřadním rostlinám nesvědčí. Nejinak tomu bude i letos:  Ekocentrum Koniklec zve všechny zájemce o pomoc přírodě  na dobrovolnický shrab sena, který se uskuteční druhý červencový víkend v beráneckém mokřadu.

Kdy přesně se akce koná?

Hrabání proběhne v sobotu 9.7.2022. Pozor, v případě nepříznivého počasí se akce přesune na sobotu následující, čili na 16.7. 2022. O eventuálním přesunu akce budeme včas informovat.

Co zájemce čeká a nemine?

S dobrovolníky se sejdeme v 8:30 na zastávce Na Beránku, konečná autobusů 150 a 190 (pokud byste však nestíhali nebo se vám tento čas zdál příliš raný, doražte kdykoli v průběhu prací přímo na lokalitu). Poté sestoupíme do srdce mokřadu, kde na nás již bude netrpělivě čekat posečená tráva, a pustíme se do práce. Hrabání bude probíhat, dokud vás neopustí chuť, nejdéle však do 16. hodiny odpolední. V průběhu prací budete mít možnost občerstvit se dle vlastní potřeby.

Čím se pro práci vybavit?

Terénním oblečením a hlavně pevnou obuví, místo činu je hrbolaté a vlhké! Dále jídlem a pitím na celý den, repelentem.. a především dostatkem energie a elánu do díla. Nářadí a ochranné pomůcky zajistí organizátor akce.

Kdo vám podá více informací, pokud byste se potřebovali na cokoli zeptat?

Kontaktní osobou pro akci je Pavla Zábojníková (e-mail pavla.zabojnikova@ekocentrumkoniklec.cz). Prosíme, nahlašte svou účast předem, abychom věděli, kolik opatřit pracovních pomůcek a případně mohli dát včas vědět o případném přesunu akce na náhradní termín. Aktuální informace vám budou k dispozici na facebooku Ekocentra Koniklec a instagramu PS Koniklec.

Na všechny ochotné pomocníky se těší

tým Ekocentra Koniklec