V pátek 1. října proběhne od 9:30 dobrovolnický shrab pokosené trávy u cholupického mokřadu. Akce potrvá přibližně do 15:00, dle nálady a přízně počasí.

Co nás čeká?

Sejdeme se v 9:30 u Záchranné stanice Penthea (zde), kde si nejprve povíme něco málo o zdejším mokřadu a půjdeme si ho prohlédnout. Poté se pustíme do shrabu, který potrvá do 12 hodin. Od 12 do 12:30 si dáme pauzu na občerstvení a odpočinek. Pokud bude ještě co hrabat, budeme pokračovat v práci až do 15 hodin.

Co potřebujete s sebou?

Nepromokavou obuv (když zaprší, může být v mokřadu pěkně vlhko i bahno, takže doporučujeme vzít si vhodnou obuv – pro návštěvu mokřadu si s sebou můžete vzít i holínky), dostatek vody a svačinu (na místě zajistíme občerstvení, ale jídlo a pití si můžete vzít s sebou dle vlastní (s)potřeby).

Myslete také prosím na to, že jde o oficiální akci, takže je nutné mít buď potvrzení o prodělaném očkování, nebo negativní výsledek platného testu.

Jak se dostat na místo srazu?

Pokud jedete autem, nejpohodlnější cesta je přes náměstí a ulicí K Dýmači. Projet se dá také silničkou U Obce a poté se napojit na ulici K Remízku, ale tato trasa není tolik udržovaná. Auto můžete zaparkovat vedle záchranné stanice.

Pokud jedete MHD, je nejvhodnější výstupní stanicí Cholupické náměstí, kam jezdí autobus č. 113 z Kačerova, a poté se vydat cestou přes ulici K Dýmači.

Proběhne akce za jakéhokoli počasí?

Shrab se bude konat pouze za příznivého počasí. Pokud bude ráno pršet, akce se ten den ruší a přesouvá na náhradní termín o týden později, tedy na pátek 8. října! Sledujte tedy prosím oficiální facebook Ekocentra Koniklec, kde budeme zavčasu informovat, zdali akce proběhne.

Také prosíme, abyste se v případě zájmu o účast nahlásili koordinátorce akce Pavle Zábojníkové na email pavla.zabojnikova@ekocentrumkoniklec.cz, která vám večer před konáním shrabu potvrdí informaci, zdali akce vzhledem k aktuálnímu stavu počasí proběhne či nikoli.

Moc se na vás těšíme!

Akce probíhá díky podpoře ČSOP, MHMP a MČ Praha 12.