Ekologické výukové programy Mělnicko a okolí

Ekocentrum Koniklec nabízí a realizuje ekologické výukové programy od roku 2013 (v návaznosti na dlouholeté zkušenosti ZO ČSOP Koniklec, které nabízí ekologické výukové programy již od roku 2002).

Projekt ekologických výukových programů v roce 2017 finančně podporují Středočeský kraj a Státní fond životního prostředí na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Děkujeme paní učitelce Martině Kopecké, Marii Maříkové, Radce Malákové, Nadě Jelínkové, Marcele Lazákové, Lence Vítkové a dalším, které na našich EVP fotily „své“ děti a fotografie nám poskytly.

Terénní programy probíhají přímo v přírodních lokalitách. Vnitřní programy se uskutečňují v prostorách školy, která si program objednává, nebo v prostorách naší terénní základny Dům zaniklých řemesel v Dolní Vidimi na Kokořínsku, jejíž součástí je i expozice skanzenu. Venkovní programy probíhají v okolí škol nebo v okolí terénní základny. Programy jsou vedeny zkušenými lektory a využívají metod aktivního učení.

Věříme, že Vás naše nabídka na rok 2017 zaujme, a těšíme se na případnou spolupráci.
Další informace najdete níže.

img_2383Kontakt na koordinátory projektu:

Mgr. Lenka Winterová
koordinátorka programů Mělnicka a okolí
e-mail: lenka.winterova@ekocentrumkoniklec.cz
telefon: +420 737 650 778

Barbara Doležalová
vedoucí ekologických výukových programů
e-mail: barbara.dolezalova@ekocentrumkoniklec.cz
telefon: +420 774 497 396

Terénní ekoprogramy v CHKO Kokořínsko – Máchův kraj

Vnitřní ekoprogramy pro školy na Mělnicku a okolí

Venkovní ekoprogramy pro školy na Mělnicku a okolí


Související odkazy


Ke stažení

Nabídka ekologických výukových programů na rok 2017:


Fotogalerie:


S NÁMI BEZ NÁS

Vážení učitelé, dva výukové programy z naší nabídky jsme upravili tak, abyste je mohli vyzkoušet se svými žáky v terénu sami.

EVP pro 1. stupeň ZŠ Swamp – cesta bažinou a tajgou, který je v učitelské variantě rozšířen a obsahuje aktivity okolo celého Máchova jezera. Může být vhodným doplněním školy v přírodě.

EVP Za tajemstvím pískovcových skal je určen pro 2. stupeň ZŠ. Trasa tohoto EVP vede od Pokliček na Mšeno. 

K volnému stažení jsou k dispozici metodické materiály včetně odborných informací a mapy tras.

Swamp cesta bažinou a tajgou

Za tajemstvím pískovcových skal

V metodice jsou uvedeny také tištené pomůcky (např. pracovní listy, jednoduché určovací karty ptáků, příběh o jmelí, potravní pyramidy, zjednodušené geologické mapy pro žáky apod.), které Vám můžeme poskytnout. Pokud máte o tištěné pomůcky zájem, vyplňte prosím objednávkový formulář a obratem Vám materiály zašleme na email.

Jméno

Email

Telefon

Název a adresa školy

Program

Poznámka

Možnost zapůjčení.

Pokud je pro Vás problém tisknout barevné tištěné pomůcky, můžeme Vám je na max. 10 dní zapůjčit. Osobní předání je možné v sídle Ekocentra Koniklec na Praze 3, Vlkova 34, dále v Neratovicích, v Liběchově, ve Mšeně a na Mělníku.

Vratná kauce u tištěných barevných pomůcek je 1500 Kč za jednu sadu. Materiály také můžeme zaslat na adresu školy, pak hradíte poštovné a balné.

Po dohodě lze zapůjčit i 1 kapesní mikroskop, 1 – 3 dalekohledy a 1 – 6 vlhkoměry, kauce bude určena dle počtu zapůjčených kusů. Tyto pomůcky lze předat pouze osobně.


 

13510656_10208324306523469_804475404_nPoslední aktualizace: 1. 3. 2018